• Kancelaria Radcy Prawnego Singalex Małgorzata Mieszczyńska zapewnia kompleksową obsługę prawną Klientów biznesowych...

  Więcej

 • Kancelaria świadczy usługi dla podmiotów gospodarczych...

  Więcej

 • Pomagamy również osobom fizycznym w szerokim spektrum wielu dziedzin prawa...

  Więcej

 • Zapraszamy do zapoznania się z poradami prawnymi publikowanymi przez prawników naszej Kancelarii...

  Więcej

 • Zapraszamy do skorzystania z porad prawnych online...

  Więcej

 • Kancelaria mieści się w Warszawie przy ul. Ratuszowej 11 p. 312. Tel. 22 619-26-10. E-mail: malgorzata.mieszczynska@krp.waw.pl

  Więcej

Mąż mnie zdradza

Mój mąż zdradza mnie z koleżanką, co robić ? - pytanie stare jak świat...

Niestety odpowiedź nie jest prosta dla każdej z kobiet, która znalazła się w takiej sytuacji. Wybaczyć - czy puścić drania w przysłowiowych skarpetach.

Doradzając moim klientom zawsze staram się dowiedzieć czy decyzja o rozstaniu jest ostateczna. Jeżeli nie widzą żadnych szans na dalsze wspólne życie, pozostaje rozwód. Jeżeli decyzja została podjęta, pierwszym krokiem jest ustalenie powodów żądania rozwodu. Jest to o tyle ważne, gdyż orzeczenie rozwodu następuje tylko wtedy gdy sąd uzna, że między małżonkami nastąpił zarówno zupełny, jak i trwały rozkład pożycia małżeńskiego.

Więcej…

Niezapłacone faktury

Prowadzę własną działalność gospodarczą jestem tłumaczem. Od kilku miesięcy mam niezapłacone faktury za wykonane tłumaczenia. Gdy dzwonię do klienta tłumaczy się ciągle że ma trudną sytuację i zapłaci jak będzie mógł. Ja musiałam zapłacić VAT i podatek od tych faktur nie wiem co mam dalej robić?

Więcej…

Brak pensji w terminie

Pracuję w biurze jako sekretarka. Od pół roku mój pracodawca wypłaca mi wynagrodzenie z dużym opóźnieniem. Chciałabym się z nim rozstać, ale mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Co można zrobić w takiej sytuacji.

Więcej…

Nieujawnione źródła przychodów

Jak tylko kupiliśmy mieszkanie dostaliśmy wezwanie z urzędu skarbowego - co dalej?

Impulsem do wszczęcia przeciwko podatnikowi postępowania w sprawie nieujawnionych źródeł przychodów, są poniesione przez podatnika w roku podatkowym wydatki, które znacznie przewyższają osiągnięte i opodatkowane dochody. Jeżeli więc podatnik wydał w roku podatkowym więcej, niż faktycznie zarobił, fiskus może podejrzewać, że nie wszystkie dochody podatnika zostały opodatkowane i wszcząć w tym zakresie postępowanie w sprawie nieujawnionych źródeł. W trakcie postępowania organy podatkowe ustalają kwoty poniesionych wydatków oraz wartości zgromadzonych w tym roku zasobów finansowych. Na podatniku z kolei ciąży obowiązek wykazania, że poniesione wydatki znajdują pokrycie w ustalonych źródłach, bądź w posiadanych zasobach majątkowych. W przypadku, gdy tego nie udowodni podatnik jest obowiązany do zapłaty zryczałtowanego podatku od dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów lub nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach w wysokości 75% dochodu.

 

Więcej…

Nieudane zakupy przez internet

Kupiłam w sklepie internetowym komplet sztućców na prezent ślubny dla mojej kuzynki. Po odbiorze okazało się, że są tandetnie wykonane i zupełnie nie nadają się na prezent. Sporo kosztowały i chciałabym je zwrócić. Co mam zrobić aby odzyskać pieniądze?

Kupowanie przez internet jest proste, tanie i wygodne. Dzięki temu możemy zrobić zakupy na drugim krańcu Polski nie wychodząc z domu. Z uwagi, iż zakupy są dokonywane bez jednoczesnej obecności obu stron tj. Sprzedawcy i Kupującego zakupy te mają status umów zawieranych na odległość. Oprócz zakupów przez internet, do umów na odległość zaliczane są m.in. umowy zawierane za pośrednictwem m.in. faksu, telefonu w tym składanie zamówień na towary z katalogów wysyłkowych.

Więcej…